Panasonic v Žatci končí s televizemi. O práci přijde 231 lidí | E15.cz

Panasonic v Žatci končí s televizemi. O práci přijde 231 lidí

Panasonic
Panasonic
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Výrobce elektroniky Panasonic omezí svoje aktivity v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Výrobu televizí přesouvá do mateřského závodu v Plzni a v Žatci propustí 231 zaměstnanců, píše dnešní Žatecký a lounský deník. V Žatci zůstane jen výroba LCD panelů. Panasonic je v podstatě jediná vyrábějící firma v krajské průmyslové zóně, která stála 2,5 miliardy korun.

Panasonic vyráběl televize v Žatci od roku 2009, kdy převzal provozy končícího Hitachi a IPS Alpha, tedy dvou firem, které do zóny přišly jako první. Provoz měl rozdělený na dvě různé firmy, Panasonic LCD a Panasonic AVC Networks.

První z nich zůstává, druhá stěhuje výrobu do Plzně. „Se zřetelem na nepříznivý vývoj ekonomické situace na evropských trzích přistoupila společnost k nutným opatřením, která mají zabránit negativním dopadům na hospodaření,“ citoval list Renatu Puldovou z Panasonic AVC.

Propouštění se podle Deníku dotkne 231 lidí, kterým firma nabídla pouze přesun do 100 kilometrů vzdálené továrny na plzeňských Borských polích. Odbory se o tom dozvěděly ve středu.

Panasonic tvrdí, že na výrobě LCD panelů bude dál pracovat 620 lidí, ještě před rokem ale Panasonic uváděl jako souhrnný počet zaměstnanců obou firem číslo 717. Žatecký závod prý na oplátku převzal z Malajsie export do Severní a Jižní Ameriky. V Žatci se vyrábí LCD panely s úhlopříčkou 80 až 94 centimetrů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah