Philip Morris ČR loni zvýšil zisk o 6,3 procenta | E15.cz

Philip Morris ČR loni zvýšil zisk o 6,3 procenta

Philip Morris
Philip Morris
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kutnohorský výrobce cigaret Philip Morris ČR loni zvýšil čistý konsolidovaný zisk o 6,3 procenta na 2,54 miliardy korun. Tržby bez spotřební daně a DPH meziročně vzrostly o 6,6 procenta na 12,2 miliardy korun. Firma zároveň navrhla vyplatit z loňského zisku hrubou dividendu 920 korun.

„Navzdory zlepšení našich finančních výsledků zůstává náš odbyt v České republice i na Slovensku pod tlakem z důvodů pokračujícího poklesu tržního podílu tradičních lokálních značek v levném cenovém segmentu a přechodu spotřebitelů k levnějším tabákovým výrobkům.

Tento pokles byl částečně kompenzován růstem značky Marlboro v České republice a dále nárůstem podílu našich značek v levném cenovém segmentu - Red & White v České republice a L&M na Slovensku, které se staly nejprodávanějšími značkami v roce 2011 v příslušné zemi,“ ředitel Philip Morris ČR András Tövisi.

Philip Morris ČR je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v Česku. Zaměstnává přibližně 1200 zaměstnanců napříč ČR a nabízí devět cigaretových značek, 78 variant cigaret a sedm variant sypaného tabáku pro ruční výrobu cigaret. Firma provozuje jedinou továrnu na výrobu cigaret v České republice. S akciemi společnosti se obchoduje na pražské burze.

Vývoj akcií Philip Morris ČR na pražské burze za poslední rok

Vývoj akcií Philip Morris ČR za poslední rok Autor: salava@mf.cz

Vývoj akcií Philip Morris ČR online sledujte

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah