Plzeňský Doosan dodá do Indonésie turbosoustrojí za stovky milionů | E15.cz

Plzeňský Doosan dodá do Indonésie turbosoustrojí za stovky milionů

Plzeňský Doosan dodá do Indonésie turbosoustrojí za stovky milionů
Ilustrační foto z továrny Škody Power
• 
ZDROJ: Archiv/Euro

ČTK

Doosan Škoda Power dodá na ostrov Jáva v Indonésii turbosoustrojí o výkonu 198 MW pro paroplynovou elektrárnu Grati za stovky milionů korun. Plzeňské strojírny se tendru zúčastnily jako dodavatel pro korejskou firmu Lotte Engineering and Construction, která soutěž vyhrála a je hlavním dodavatelem celé stavby, řekl dnes ČTK šéf obchodu Doosanu pro Asii Martin Baxa.

„Díky tomuto kontraktu jsme si pootevřeli dveře k dalším obchodním příležitostem v jihovýchodní Asii, které je s ohledem na svůj potenciál plánované výstavby dalších elektráren pro nás velmi perspektivní,“ uvedl. S Lotte Engineering and Construction už plzeňský Doosan spolupracoval na dokončeném projektu Al Qatrana v Jordánsku. Právě dobré zkušenosti a podpora, kterou jsme poskytovali při nabídkovém řízení pro Indonésii, rozhodly v náš prospěch, řekl Baxa.

Investorem elektrárny je indonéská státní elektrárenská společnost PT PLN Persero, která bude rovněž provozovatelem elektrárny a odběratelem elektřiny. Celkový výkon zdroje včetně plynových turbín bude 501 MW.

Doosan Škoda Power bude dodávat parní turbínu moderní dvoutělesové koncepce s příslušenstvím a generátorem jiného výrobce. Zajistí také supervizi uvedení do provozu a školení zaměstnanců elektrárny.

Plzeňský Doosan s 1350 zaměstnanci loni utržil 9,1 miliardy korun, meziročně o 300 milionů korun více. Podnik, který je od konce roku 2009 členem jihokorejské skupiny, vyrábí a dodává zařízení pro elektrárny, hlavně vybavení strojoven parních turbín. Firma s téměř desetinovým podílem na světovém trhu parních turbín vyváží 100 procent produkce.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!