Plzeňský Prazdroj bude mít nového šéfa - Američana Brodmana nahradí Ital Lanzarotti | e15.cz

Plzeňský Prazdroj bude mít nového šéfa - Američana Brodmana nahradí Ital Lanzarotti

Prazdroj
Prazdroj
• 
ZDROJ: prazdroj.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Plzeňský Prazdroj bude mít od srpna nového generálního ředitele. Stane se jím Paolo Lanzarotti. Po téměř čtyřech letech opouští největší český pivovar Doug Brodman, který přejde v červnu do evropského manažerského týmu pivovarského koncernu SABMiller, kde bude působit jako komerční ředitel pro Evropu.

„Paolo Lanzarotti působí v mateřské společnosti SABMiller od roku 2005 a pracoval na řadě pozic obchodního i generálního managementu v Itálii, Indii a na Slovensku,“ uvedl Vladimír Jurina z Plzeňského Prazdroje. Od října 2009 byl generálním ředitelem SABMiller India. Předtím pracoval přes rok jako výkonný ředitel slovenských Pivovarů Topvar a od roku 2005 v italském pivovaru Birra Peroni. Svoji kariéru začal v roce 1987 v Londýně v největší světové těžební skupině Exxon Mobil (tehdy Mobil Oil), kde působil na řadě obchodních pozic v Británii a Itálii.

„Pod vedením Douga Brodmana rozvíjel Prazdroj obchodní model, který umožňuje pružně reagovat na měnící se podmínky na trhu a budovat výkonnou a produktivní společnost, která bude úspěšná i v budoucnosti,“ řekl Jurina. Pivovar rozšířil nabídku výrobků, například o míchané nápoje z piva a ovocné šťávy, několik variant nealkoholického piva Birell, širší portfolio nápoje Frisco a pšeničné pivo Fénix.

Novinky a speciality. K vyšším prodejům nevede jiná cesta než inovace, tedy nové produkty, soudí šéf Plzeňského Prazdroje Doug Brodman, který na snímku ochutnává nové produkty značky GambrinusAutor: ctk
Doug Brodman

Paolo LanzarottiAutor:
Paolo Lanzarotti

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery