Porsche opět vyplatí zaměstnancům rekordní odměny, nyní 8911 eur | E15.cz

Porsche opět vyplatí zaměstnancům rekordní odměny, nyní 8911 eur

Porsche opět vyplatí zaměstnancům rekordní odměny, nyní 8911 eur
ilustrační foto
• 

ČTK

Německý výrobce luxusních vozů Porsche vyplatí svým zaměstnancům za loňský rok odměnu 8911 eur (241 tisíc korun) na osobu. Odměna tak stoupne z 8600 eur v předchozím roce, a to navzdory napjaté finanční situaci v mateřské společnosti Volkswagenu.

Odměna se týká téměř 20 tisíc zaměstnanců ve Stuttgartu a Lipsku. Zahrnuje hotovostní prémii 8211 eur a příspěvek na penzi ve výši 700 eur. Podle šéfa Porsche Olivera Blumeho si zaměstnanci odměnu zaslouží za své vysoké nasazení. Provozní zisk Porsche loni vzrostl o 25 procent na rekordních 3,4 miliardy eur (92 miliard korun). Automobilka loni zvýšila odbyt o 19 procent na rekordních 225 tisíc vozů.

„Objevili se tací, kteří (v důsledku emisního skandálu Volkswagenu) nahlas uvažovali o tom, zda by odměny neměly být sníženy či zcela zrušeny,“ uvedl šéf závodní rady Porsche Uwe Hück. Podle jeho názoru však není možné, aby zaměstnanci Porsche „dostali nižší odměny jen proto, že někdo dělal hlouposti“.

Přípravy na odpisy v koncernu VW

Mateřský koncern Volkswagen loni v září přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. V loňském třetím čtvrtletí se koncern v důsledku skandálu propadl do provozní ztráty 3,5 miliardy eur, výsledky za celý loňský rok firma zatím nezveřejnila.

Prémie za loňský rok by navzdory skandálu měli dostat rovněž zaměstnanci západoněmeckých továren Volkswagenu. Shodli se na tom podle zprávy zaměstnaneckého časopisu Mitbestimmen ze začátku března generální ředitel koncernu Matthias Müller a šéf závodní rady Bernd Osterloh. Kromě dobrých pracovních výkonů ocenili, že zaměstnanci i v době skandálu zůstali firmě věrní. Výše prémií zatím nebyla stanovena, odměna za rok 2014 činila 5900 eur (160 tisíc korun) na osobu.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!