Postup do finále. Škoda Octavia bojuje o titul evropského auta roku | E15.cz

Postup do finále. Škoda Octavia bojuje o titul evropského auta roku

Předseda představenstva Škoda Auto Winfried Vahland pózuje u vozu Škoda Octavia
Předseda představenstva Škoda Auto Winfried Vahland pózuje u vozu Škoda Octavia
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Model Octavia mladoboleslavské automobilky Škoda Auto se probojoval mezi sedm finalistů soutěže o titul evropského auta roku 2014. Octavia patří mezi tahouny celé automobilky Škoda Auto.

Do finále se dostaly i modely BMW i3, Citroën C4 Picasso, Mazda3, Mercedes-Benz třídy S, Peugeot 308 a Tesla S. O titul se ucházelo celkem 30 automobilů, vítěz bude vyhlášen 3. března na autosalonu v Ženevě. O úspěchu Škody Auto si přečtěte více na webu Autorevue.cz

Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland na podnikovém webu uvedl, že firmu nominace modelu Octavia do finálové sedmičky potěšila. „Tento dílčí úspěch je pro nás mimořádným oceněním,“ prohlásil.

Octavií se již vyrobily téměř čtyři miliony

Octavia se vedle České republiky vyrábí také v Rusku, Indii, Kazachstánu a na Ukrajině. Od příštího roku začne sjíždět z výrobní linky i v Číně. Zákazníkům byly od roku 1996 do současnosti dodány téměř čtyři miliony vozů Octavia.

Letos získala titul evropského auta roku sedmá generace Volkswagenu Golf. Titul se uděluje od roku 1964, o výsledcích soutěže rozhodují motorističtí novináři z evropských zemí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah