Pražská teplárenská dostala pokutu od ERÚ, může přijít až o čtvrt miliardy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Pražská teplárenská dostala pokutu od ERÚ, může přijít až o čtvrt miliardy

ČTK

Energetický regulační úřad (ERÚ) udělil pokutu společnosti Pražská teplárenská. "Můžeme potvrdit, že společnosti byla udělena pokuta, dosud však není pravomocná. Účastník řízení se odvolal," uvedl Kebort. Výši pokuty nespecifikoval.

Podle serveru Dotyk měla Pražská teplárenská jako dominantní distributor tepla v hlavním městě údajně v roce 2011 předražit dodávky zákazníkům připojeným k lokálním plynovým výtopnám. Celkem 120 milionů korun by firma měla vrátit poškozeným klientům, dalších 120 milionů korun je pokuta za předražení, uvedl web. Dodal, že ERÚ nyní potvrdil své rozhodnutí, které vydal již v březnu.

Pražská teplárenská je z hlediska počtu provozovaných zařízení jednou z největších teplárenských společností v Česku. Aktivity společnosti jsou soustředěny na hlavní město a přilehlé oblasti. V Praze společnost dodává teplo pro více než 224 tisíc domácností, administrativních budov, průmyslových podniků, školských a zdravotnických zařízení a dalších subjektů.

Nová energetika vytvoří skoro milion pracovních míst, věří Brusel

Hlavním akcionářem Pražské teplárenské je společnost NPTH, která patří do Energetického a průmyslového holdingu (EPH), jehož největšími akcionáři jsou podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč.

Podívejte se, jak se nám Země mění pod nohama. Google Earth nabízí satelitní snímky po třiceti letech
Majetek Trumpova kabinetu by překonal HDP stovky zemí světa

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!