Příjmy Lockheed Martin stouply, pomohla akvizice vrtulníků Sikorski | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Příjmy Lockheed Martin stouply, pomohla akvizice vrtulníků Sikorski

Příjmy Lockheed Martin stouply, pomohla akvizice vrtulníků Sikorski
Lockheed Martin F-35
• 

ČTK

Americkému zbrojnímu koncernu Lockheed Martin stouply v prvním čtvrtletí příjmy o 15,7 procenta na 11,7 miliardy USD (280 miliard korun) díky akvizici výrobce helikoptér Sikorsky Aircraft a vyššímu prodeji stíhaček F-35. Zisk sice kvůli mimořádným nákladům klesl, firma však v dnešním prohlášení zlepšila výhled na celý letošní rok.

Čistý zisk se snížil o 9,6 procenta na 794 milionů dolarů, tedy 2,58 dolaru na jednu akcii. Výsledky za první čtvrtletí zahrnují mimořádné náklady spojené s propouštěním ve výši 21 centů na akcii. Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters očekávali zisk 2,45 dolaru na akcii při příjmech 11,34 miliardy dolarů.

Lockheed Martin loni v koupil od United Technologies za devět miliard dolarů firmu Sikorsky Aircraft, která je známá hlavně svými vrtulníky Black Hawk a patří mezi největší výrobce vrtulníků na světě. Dohoda byla největší akvizicí Lockheed Martin za 20 let.

Největší dodavatel zbraní Pentagonu současně zvýšil výhled na celý letošní rok. Nově má zisk na akcii činit 11,5 až 11,8 dolaru. Předtím firma počítala se ziskem 11,45 až 11,75 dolaru na akcii. Tržby mají činit 49,6 miliardy až 51,1 miliardy dolarů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!