Prime Hide rozšíří koželužnu | E15.cz

Prime Hide rozšíří koželužnu

Továrna
Továrna
• 
ZDROJ: E15

dnv

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zpracovatel kůží, společnost Prime Hide, chystá ve svém trutnovském závodě ztrojnásobit výrobní kapacity. Dosavadní provoz podniku s irskou majetkovou účastí už je totiž na hranici plné vytíženosti a neumožňuje firmě pružně reagovat na požadavky trhu. Výrobu v novém chce společnost s tržbami šplhajícími k miliardě korun rozjet na začátku roku 2014.

Dosud může firma zpracovat kolem šestnácti tisíc tun hovězích kůží, nová investice má umožnit ročně produkovat 45 tisíc tun zpracované suroviny. Kůže z Trutnova míří na všechny důležité světové trhy od Asie přes Rusko a Severní Ameriku až po Afriku. „Export je pro naši společnost klíčový a určitě ho chceme rozšiřovat,“ řekl deníku E15 výkonný ředitel firmy Miroslav Šolc.

Podnik jde rozšířením stávající továrny a zvyšováním tržeb proti trendu oboru. Podle údajů ministerstva průmyslu a obchodu sice tuzemští zpracovatelé kůží utržili v roce 2011 přes čtyři miliardy korun, což představuje meziročně nárůst o třicet procent.

Růst ale táhly hlavně brašnářské a sedlářské výrobky, zpracovatelům kůže klesly výnosy o dvě procenta. Celé odvětví doplácí na útlum domácího obuvnictví a asijskou konkurenci. Činění kůží živí v Česku tři tisíce lidí, o pětinu méně než v roce 2005.

Tradiční dovednosti pořád táhnou

Autor: dnv

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah