Příspěvek na podporu solárních elektráren pro firmy se zvýší o miliardu, uvedlo ministerstvo | E15.cz

Příspěvek na podporu solárních elektráren pro firmy se zvýší o miliardu, uvedlo ministerstvo

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Ministerstvo průmyslu a obchodu navýší o miliardu korun původní podporu určenou na podporu fotovoltaických elektráren pro podnikatele. Mezi zájemce tak chce místo původních tří miliard rozdělit čtyři miliardy korun. MPO zároveň prodloužilo termín podávání žádostí do 31. srpna. 

„Podpora obnovitelných zdrojů v čele s fotovoltaickými systémy je jedním z hlavních směrů, kterým se musíme vydat nejen v rámci snahy snižovat emise, ale také minimalizovat naši energetickou závislost na Rusku,“ řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).

K pátku 20. května MPO evidovalo celkem 1760 žádostí za 2,9 miliardy korun v aktivitě A, která je určena pro podnikatele, kteří vlastní nemovitost nebo ji mají celou v nájmu.

Výzva je otevřena pro všechny podniky, MPO tak podpoří jak malé a střední podniky, tak i ty velké. Míra podpory na fotovoltaickou elektrárnu je 35 procent a na akumulaci 50 procent, v případě Prahy 45 procent, a to pro všechny podniky bez ohledu na jejich velikost z celkových způsobilých výdajů projektu.

Izraelci chtějí čistit solární panely pomocí autonomních dronů

Video se připravuje ...

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery