Prodej vozů Porsche vzrostl skoro o čtvrtinu. Díky zájmu o Macan | E15.cz

Prodej vozů Porsche vzrostl skoro o čtvrtinu. Díky zájmu o Macan

Porsche Macan
Porsche Macan
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německému výrobci luxusních vozů Porsche v květnu vzrostl prodej o 24,6 procenta na 20.582 aut. Odbyt podpořila poptávka v Evropě a v Číně a podle mluvčího automobilky k růstu přispěl i zájem o malý sportovně-užitkový vůz Macan. Ten automobilka uvedla na trh loni v dubnu.

Macan je druhým SUV automobilky, po modelu Cayenne. Loni se Macan podílel na celkovém prodeji více než dvěma třetinami, uvedla agentura DPA.

Prodej ve Spojených státech se ale v květnu snížil o 7,4 procenta na 4268 vozů. Důvodem bylo zpoždění dodávek aut na americký trh, které Porsche přepravuje do USA lodí.

V loňském roce se prodej Porsche zvýšil o 17 procent na rekordních 189 849 vozů. Letos čeká automobilka zvýšení prodeje na nejméně 200 tisíc vozů.

Porsche je stejně jako česká Škoda Auto součástí největší evropské automobilky Volkswagen. Ta se do roku 2018 hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.