Prodeje Porsche stihly překonat loňský rekord, rostly o 15 procent | e15.cz

Prodeje Porsche stihly překonat loňský rekord, rostly o 15 procent

Porsche 911 GTS
Porsche 911 GTS
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německý výrobce luxusních automobilů Porsche v období od ledna do listopadu zvýšil prodej meziročně o 15 procent na 169 205 vozů. S předstihem tak překonal loňský celoroční rekord, oznámila firma, která je součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.

V samotném listopadu prodej meziročně stoupl o více než čtvrtinu na 17 743 vozů. „Letošní silný listopad je důkazem, že naše strategie funguje mimořádně dobře,“ uvedl šéf prodeje a marketingu Bernhard Maier. „Potvrzuje i naše odhodlání využít každé příležitosti na světovém trhu,“ dodal. Loni automobilka prodala 162 145 vozů.

Volkswagen vlastní rovněž luxusní značku Audi. Ta již oznámila, že v období od ledna do listopadu zvýšila prodej o desetinu na více než 1,59 milionu vozů. Stejně jako Porsche již tedy překonala loňský celoroční prodej, který činil téměř 1,58 milionu vozů.

Volkswagen, jehož součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto, je z hlediska prodeje největší automobilkou v Evropě. Nejpozději do roku 2018 se hodlá stát největší automobilkou na světě.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery