Průmyslník Fait nestihl Hoeckle Poldi Group výhodně prodat. Strojírny tak s partnery koupí sám

Novým vlastníkem Hoeckle Poldi Group se stane skupina soukromých osob, kterou budou tvořit akcionáři skupiny Jet Investment a další podnikatelé. Jejich jména ale Igor Fait zatím nechce odhalit.

Novým vlastníkem Hoeckle Poldi Group se stane skupina soukromých osob, kterou budou tvořit akcionáři skupiny Jet Investment a další podnikatelé. Jejich jména ale Igor Fait zatím nechce odhalit. Zdroj: E15 Michaela Szkanderová

Investor Igor Fait dokončuje velký úklid ve svém fondu Jet 1. Pár týdnů před koncem jeho investičního horizontu, tedy termínu, do kdy musí aktiva z fondu prodat, mu v něm zbyly tři firmy. Jednu z nich nakonec převezme fond, který Fait vytváří spolu s dalšími obchodními partnery, druhou, již považuje za slibnou, převezme další fond jeho skupiny Jet Investment. Třetí má být v pokročilé fázi prodeje. Informaci e15 potvrdil Fait s tím, že všem původním investorům budou vyplaceny výnosy podle plánu, tedy do konce června, kdy investiční horizont fondu Jet 1 končí.

Ve fondu Jet 1 zbývá skupina Hoeckle Poldi Group, do níž patří i Strojírny Poldi a jejíž poslední ohodnocení podle Faita činí 465 milionů korun. Rakouské strojírny Hoeckle, které se soustředí především na výrobu klikových hřídelí a ojnic pro automobilový průmysl, se Fait pokoušel prodat celé měsíce, nabídky podle něj ale neodpovídaly očekávání fondu.

„S blížícím se koncem investičního horizontu došlo ke strategickému rozhodnutí a Hoeckle zůstává v majetku fondu. O koupi společnosti jsme vedli jednání s několika zájemci, ale vzhledem k načasování a situaci na trhu automotive cena nereflektovala skutečný potenciál této společnosti,“ popisuje Fait. Tento postup považuje za nejzodpovědnější řešení pro investory.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!