Reuters: Německá skupina E.ON nabídla, že prodá aktivity innogy v Česku | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Reuters: Německá skupina E.ON nabídla, že prodá aktivity innogy v Česku

ČTK

Německá energetická skupina E.ON nabídla, že prodá plynárenské a elektrárenské aktivity německého konkurenta innogy v České republice. Chce tak rozptýlit obavy Evropské komise ze svého plánu na převzetí části majetku innogy. E.ON podle něj v rámci ústupků Evropské komisi nabídla rovněž prodej části svých elektrárenských aktivit v Maďarsku a některá další opatření.

Německá společnost innogy je největším distributorem plynu v České republice, kde na konci loňského roku zaměstnávala 4100 lidí. Firma v ČR zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro více než 1,6 milionu zákazníků.

Společnost E.ON kupuje majetek innogy v rámci složité dohody o výměně majetku s německou energetickou firmou RWE. E.ON by po dokončení dohody měl působit převážně v distribuci a maloobchodním prodeji elektřiny aplynu, RWE pak zejména ve výrobě elektřiny na velkoobchodním trhu.

Energetický trh čekají kvůli chytrým sítím změny, Česko na ně ale příliš připravené není

Evropská komise zahájila hloubkové vyšetřování plánovaného převzetí části majetku firmy innogy společností E.ON letos v březnu. Vyjádřila obavy, že převzetí by mohlo omezit konkurenci a zvýšit ceny v některých členských státech Evropské unie, včetně České republiky. Minulý týden komise oznámila, že firma E.ON nabídla ústupky, neposkytla však o nich žádné informace.

RWE již dříve získala od Evropské komise povolení převzít výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů a jádra od firmy E.ON, což je rovněž součástí celé transakce.

Ztráta Komárkovy MND se přehoupla přes čtvrt miliardy
Energetický trh čekají kvůli chytrým sítím změny, Česko na ně ale příliš připravené není

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!