Řím chce prý odložit převzetí ocelárny Ilva firmou ArcelorMittal | E15.cz

Řím chce prý odložit převzetí ocelárny Ilva firmou ArcelorMittal

Řím chce prý odložit převzetí ocelárny Ilva firmou ArcelorMittal
Ocelárna, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Pixabay.com

ČTK

Nová italská vláda požádá o odklad plánovaného převzetí italské ocelárny Ilva firmou ArcelorMittal. Chce totiž získat více času k úpravě podmínek dohody. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Ocelárna má být do rukou ArcelorMittalu předána 1. července. ArcelorMittal v květnu získal k převzetí firmy Ilva svolení od Evropské komise. To je však podmíněno prodejem jeho ostravských hutí a některých dalších aktivit v Itálii, Rumunsku, Makedonii, Lucembursku a Belgii.

Největší světový výrobce oceli ArcelorMittal se na převzetí ocelárny Ilva za 1,8 miliardy eur (téměř 47 miliard korun) v loňském roce dohodl s předchozí italskou vládou. Slíbil, že dalších 2,3 miliardy eur investuje do modernizace ocelárny. Upozornil nicméně, že do roku 2023 hodlá zrušit 5500 pracovních míst z celkem 14 tisíc pracovních míst v podniku.

České ministerstvo průmyslu a obchodu chce v létě před dalším jednáním pracovní skupiny k budoucnosti ostravských hutí znát všechny zájemce o koupi firmy ArcelorMittal Ostrava (AMO). Zvláštní správce AMO Ášok Patil na květnovém jednání uvedl, že smlouva o prodeji by měla být vybraným kupujícím podepsána v září. Jediným známým zájemcem, který podal iniciační nabídku, jsou Třinecké železárny.

Obchodní válka pokračuje evropskou odvetou

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud