Roomster se nástupce nedočká, potvrdila Škoda. Prý kvůli klesající poptávce | E15.cz

Roomster se nástupce nedočká, potvrdila Škoda. Prý kvůli klesající poptávce

Roomster se nástupce nedočká, potvrdila Škoda. Prý kvůli klesající poptávce
Škoda Roomster
• 
ZDROJ: Škoda Auto

ČTK

Škoda Auto nebude nabízet nástupce modelu Roomster. Opustí klesající segment velkoprostorových vozů MPV a soustředí se na sportovně užitková SUV. Potvrdil to mluvčí Škody pro český trh Vítězslav Pelc.

Podle Pelce trhy jasně ukazují trend rostoucí poptávky a dynamického vývoje v segmentu SUV. „Z tohoto důvodu vyvíjí Škoda maximální úsilí k posílení své modelové palety v kategorii vozů SUV. Značka nebude nadále rozvíjet svoji pozici v segmentu MPV, nástupce modelu Škoda Roomster není plánován,“ řekl.

Strategické rozhodnutí ohledně nástupce modelu Roomster vychází podle zástupců automobilky výhradně ze situace na trhu a modelové strategie značky. Nemá souvislost s aférou dieselgate.

Ještě v září přitom neoficiální informace hovořily o příchodu vozu na trh do poloviny příštího roku. Škoda podle Pelce spekulace nekomentuje.

Vlna SUV

Škoda Auto zastavila v Kvasinách výrobu první generace Roomsteru po devíti letech letos v dubnu. Celkový počet vyrobených kusů nepřesáhl půl milionu. Roomster druhé generace měl mít mnoho společných prvků s novým Volkswagenem Caddy, který se vyrábí v Polsku. Ještě nedávno hovořila automobilka o jeho nasazení do poloviny příštího roku.

V příštím roce se naopak nejprve na ženevském autosalonu objeví koncept velkého sedmimístného terénního SUV od Škody a do prodeje by měl jít vůz na konci roku. Následovat by měla i verze kupé určená primárně pro asijský trh a také nový Yeti. V delším časovém horizontu, pravděpodobně v roce 2018, by se mohl objevit ještě další terénní vůz, malý crossover o velikosti Fabie.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!