Ruská armáda zbrojí, Kalašnikov se po sedmi letech vrátil k zisku | E15.cz

Ruská armáda zbrojí, Kalašnikov se po sedmi letech vrátil k zisku

Ruská armáda zbrojí, Kalašnikov se po sedmi letech vrátil k zisku
AK-12
• 
ZDROJ: Vitaly V. Kuzmin via Wikimedia Commons (CC-BY-SA 3.0)

ČTK

Ruské společnosti Kalašnikov, výrobci legendárních útočných pušek, se daří i v době, kdy ruská ekonomika kvůli propadu cen ropy a západním sankcím prudce zpomaluje. Společnost podle svého prohlášení loni zdvojnásobila výrobu, dostala se do zisku a její příjmy vzrostly o 28 procent na tři miliardy rublů (1,1 miliardy korun).

„Navzdory sankcím Kalašnikov vykázal poprvé po sedmi letech čistý zisk,“ řekl CNN ředitel společnosti Alexej Krivoručko. Výrobce pušky AK-47 byl jednou z prvních ruských společností, které se dotkly obchodní sankce západních zemí vůči Rusku kvůli Ukrajině.

Firmě pomůže ruské zbrojení

Podle firmy ke zlepšení hospodaření přispěli noví zákazníci, hlavně v Asii a Africe, a nová marketingová strategie, kterou firma loni přijala. Společnost spustila novou značku zaměřenou na civilní spotřebitele, která zahrnuje i oblečení a doplňky, a představila nový slogan - chránit mír.

Mezi nejvýznamnější zákazníky firmy patří ruská armáda a úřady, jejichž cílem je prosazení práva. Ty nyní masivně utrácejí za nové zbraně. Obrana a národní bezpečnost jsou jediné rezorty, kterým se vyhnulo snížení rozpočtových výdajů o deset procent nařízené prezidentem Vladimirem Putinem. Výdaje ruské armády mají mezi lety 2012 a 2017 stoupnout o 85 procent. Společnost loni vyrobila celkem 120 tisíc kusů zbraní. Letos očekává zvýšení výroby o 25 procent.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!