Růst prodeje automobilů v Číně se v únoru zastavil | E15.cz

Růst prodeje automobilů v Číně se v únoru zastavil

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY-NC-ND 2.0: Yannick Soler via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Prodej automobilů v Číně se v únoru meziročně snížil o 0,2 procenta na 1,59 milionu vozů, v lednu přitom o 7,6 procenta vzrostl. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo Čínské sdružení výrobců automobilů (CAAM). Vývoj prodeje v prvních dvou měsících roku nicméně bývá silně ovlivněn termínem oslav nového lunárního roku.

Letošní únor měl kvůli těmto oslavám nižší počet pracovních dnů než loni, kdy oslavy připadly na leden. Souhrnný prodej za leden a únor letos meziročně stoupl o 4,3 procenta, upozorňuje agentura Reuters.

Sdružení CAAM v lednu předpovědělo, že v celém letošním roce by se měl prodej aut v Číně zvýšit o sedm procent na 25,1 milionu. Celoroční tempo růstu by podle této prognózy mělo zůstat zhruba na loňské úrovni.

Čína v roce 2009 díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa. V poslední době má ale na poptávku v Číně negativní dopad zpomalování růstu tamní ekonomiky. Loni podle dřívějších údajů CAAM růst prodeje aut zpomalil na méně než sedm procent z téměř 14 procent v roce 2013.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.