Samsung chce koupit podíl v čínském výrobci elektromobilů BYD | E15.cz

Samsung chce koupit podíl v čínském výrobci elektromobilů BYD

Prodejna BYD ve Spojených státech
Prodejna BYD ve Spojených státech
• 
ZDROJ: Linuxthink via Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jihokorejský technologický gigant Samsung Electronics jedná o koupi podílu v čínské automobilce BYD. Chce tak posílit své aktivity v oblasti výroby čipů pro elektrická auta. O velikosti podílu i ceně se zatím stále jedná, uvedl Samsung.

Jihokorejský ekonomický list The Korea Economic Daily uvedl, že Samsung koupí nové akcie firmy BYD za tři miliardy jüanů (11 miliard korun). Samsung by tak získal v automobilce podíl čtyři procenta. BYD však informace o výši podílu popřel.

Automobilka BYD se specializuje na výrobu elektrických vozů. Jejím akcionářem je firma Warrena Buffeta Berkshire Hathaway.

Samsung je největším světovým výrobcem chytrých telefonů a paměťových čipů. V prosinci v rámci hledání nových motorů růstu, které by vykompenzovaly zpomalení na trhu s chytrými telefony, firma vytvořila tým zaměřený na rozvoj podnikání v automobilovém odvětví.

Automobilky a technologické firmy již v posledních letech vytvořily několik partnerství, které jim mají pomoci při vývoji elektrických a samořízených aut a vozů připojených na internet, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah