Škoda Auto zažívá nejlepší období své historie. Má rekordní tržby i zisk | E15.cz

Škoda Auto zažívá nejlepší období své historie. Má rekordní tržby i zisk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

První čtvrtletí letošního roku bylo pro mladoboleslavskou automobilku Škoda Auto nejlepším prvním čtvrtletím v historii podniku. Nikdy předtím nedosáhla od ledna do března vyšších tržeb, dodávek zákazníkům a provozního výsledku. 

Tržby proti stejnému období minulého roku vzrostly o 28 procent na 4,3 miliardy zhruba 116 miliard korun. Provozní výsledek vzrostl o 32 procent na více než jedenáct miliard korun. 

Za první tři měsíce roku 2017 dodala Škoda svým zákazníkům přes 283 tisíc vozů, meziročně o 2,5 procenta více.

 

"Společnosti Škoda Auto se v prvních třech měsících roku dařilo a nyní je na stabilním růstovém kursu. Avšak automobilový rok 2017 je nadále náročný. Volatilní vývoj na některých trzích a tvrdé konkurenční prostředí vyžadují nejvyšší opatrnost," říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

Co se týče jednotlivých modelových řad, dosahuje nadprůměrného růstu vůz Škoda Superb, malý vůz Fabia a také kompaktní model Rapid. Od ledna do března si Superb oproti prvnímu čtvrtletí minulého roku polepšil o devatenáct procent na 38 tisíc prodaných vozů.

Vlajkovou lodí Škody Auto je nové SUV Kodiaq. Podívejte se na jeho představení na letošním autosalonu v Ženevě: 

Škoda Ženeva 2017

Škoda Auto provozuje tři výrobní závody v Česku a zaměstnává v nich zhruba třicet tisíc lidí. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, a dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s místními partnery.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah