Škoda Roomster se bude vyrábět pouze v Kvasinách | E15.cz

Škoda Roomster se bude vyrábět pouze v Kvasinách

Škoda
Škoda
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Model Škoda Roomster se bude od příštího roku vyrábět pouze v závodě v Kvasinách. Přestěhuje se sem část jeho výroby z Vrchlabí. Novinářům to dnes řekl během Dne otevřených dveří ředitel kvasinského závodu Pavel Richter.

„Od prvního ledna se stěhuje Roomster zpět do Kvasin, takže přibude dalších 150 vozidel za den. V tuto chvíli svařujeme a lakujeme, auta Roomster tady děláme, celkem vyrábíme 820 vozů za den. Kapacita závodu je 850,“ uvedl Richter. Firma v současnosti investuje do lakovny, čímž by se měla kapacita závodu dostat na 900 aut denně. Ve zkušebním provozu je také nákladná kogenerace na využití odpadového tepla z lakovny. V srpnu začala i výstavba nové logistické haly.

Do závodu v Kvasinách začala Škoda Auto investovat nejvíce po roce 2000 v souvislosti s výrobou modelu Škoda Superb. Od té doby se závod zvětšil pětkrát, kromě montáže disponuje svařovnou, lakovnou a má vlastní vývojové oddělení. „Od symbolické výroby 30 vozidel za den jsme se dostali dnes na kapacitu 660 vozidel za den, a to se bavíme jen o modelech Superb a Yeti,“ řekl Richter.

Automobilka by chtěla rozšířit provoz i mimo současný areál. Musí však nejdříve získat sousední pozemky od soukromých vlastníků, což naráželo na nesouhlas některých z nich. „Jednání stále probíhá, věříme, že najdeme společné řešení,“ řekl bez bližšího upřesnění mluvčí Škody Auto Jozef Baláž.

V závodě v Kvasinách pracuje v třísměnném provozu asi 4200 zaměstnanců. To z něj dělá největšího soukromého zaměstnavatele v regionu. Vloni závod vyrobil 140 tisíc aut, letos by jich mělo být podle Baláže ještě více.

Yeti se rodí u Rychnova

O dnešní Den otevřených dveří byl obrovský zájem, poslední obdobná akce byla před šesti lety. Prohlédnout si automobilku přijelo za celý den 24 500 lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah