Společnost CSG hledala talenty mezi studenty technických oborů | e15.cz

Společnost CSG hledala talenty mezi studenty technických oborů

ZDROJ: Czechoslovak Group
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kariérní veletrhy na vysokých školách představují pro firmy příležitost k oslovení nových talentů. Na podobných akcích je velmi aktivní i průmyslová skupina Czechoslovak Group (CSG). V úterý 2. dubna se její společnosti prezentovaly na Veletrhu iKariera VUT v Brně 2019 a o týden později, ve středu 10. dubna, pak v rámci podobné akce na ČVUT v Praze.

Na studentském veletrhu v Brně se prezentovala divize CSG Aerspace, společnost DAKO-CZ a TATRA DEFENCE VEHICLE. Posledně jmenovanou o týden později na ČVUT nahradily letecké opravny JOB AIR Technic. Studenty skupina lákala nejen na zajímavé informace o možnosti spolupráce, ale také na možnost vyhrát atraktivní ceny.

„Kariérní veletrhy představují pro firmy skvělou příležitost prezentovat se studentům, navázat s nimi kontakt a nabídnout jim například možnost ročníkových, bakalářských či diplomových prací nebo i praxe ve firmě. Všechny společnosti, které budou na studentských veletrzích přítomné, mají potenciál studenty oslovit a třeba společnost DAKO-CZ je v zadávání prací pro studenty v posledních letech velmi úspěšná. Zajímavé možnosti pro studenty ale nabízejí i ostatní společnosti,“ říká Barbora Wenigová, specialistka marketingu skupiny CSG.

Autor: Czechoslovak Group

České firmy mají v zahraničí skvělé jméno

DAKO-CZ je jediný český výrobce brzdových systémů a komponentů. Své produkty dodává světovým výrobcům jako jsou společnosti Siemens nebo Stadler. Tradiční firma z Třemošnice v Železných horách má vlastní konstrukci i vývoj a pro studenty nabízí možnost zajímavého uplatnění v atraktivním oboru.

TATRA DEFENCE VEHICLE je první česká zbrojovka, která vznikla v České republice po roce 1989. Její aktuálně nejvýznamnější zakázku představuje výroba a servis kolových obrněných transportérů Pandur. JOB AIR Technic je letecká opravna, která sídlí na letišti v Ostravě-Mošnově, a zaměřuje se na údržbu civilních letounů typu Airbus A320 a Boeing 737.

Autor: Czechoslovak Group

Pro fanoušky leteckého průmyslu

V rámci skupiny CSG autonomní divize CSG Aerospace reprezentuje společnosti, které se věnují v různé podobě leteckému průmyslu. Firma CS SOFT je výrobcem letištních ATM systémů a je dvorním dodavatelem státní společnosti Řízení letového provozu. Společnosti ELDIS a RETIA se věnují výrobě radarů, New Space Technologies je progresivní konstrukční kancelář, která vyvíjí pro zákazníky prototypy nových strojů. Portfolio společností doplňují EUROPEAN AIR SERVICES, Česká letecká servisní a Slovak Training Academy.

„Na stánku našich společností si mohli studenti nejen popovídat se zástupci firem o možné budoucí spolupráci a uplatnění v rámci skupiny CSG, ale mohli si také zasoutěžit o náramkové hodinky Pilot tradiční značky PRIM od společnosti ELTON hodinářská, jež je také členem holdingu CSG,“ doplnila Barbora Wenigová. Oba veletrhy, jichž se společnosti skupiny CSG zúčastnily, organizovala studentská organizace IAESTE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah