Sušenkový gigant Mondelez investuje v Opavě dvě miliardy, zaměstná 200 lidí | e15.cz

Sušenkový gigant Mondelez investuje v Opavě dvě miliardy, zaměstná 200 lidí

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Položením základního kamene dnes v Opavě-Vávrovicích začala výstavba nové továrny na sušenky americké potravinářské společnosti Mondelez International. Firma do výstavby továrny rozšiřující stávající výrobu plánuje investovat přes dvě miliardy korun. Dokončení výstavby a start výroby je plánován na první polovinu příštího roku. Investice přinese 200 nových pracovních míst.

„V posledních letech zaznamenáváme fenomenální růst v oblasti prodeje sušenek, a to zejména u značek Oreo a BeBe Dobré ráno. Tato nová továrna nám díky navýšení výrobní kapacity pomůže udržet krok se zvyšující se poptávkou po našich produktech,“ uvedl Albert Mathieu, prezident pro kategorii sušenek společnosti Mondelez Europe.

Důvodem rozšíření výroby v opavské továrně na sušenky je rostoucí poptávka po produktech potravinářské společnosti. Na linkách nové haly se budou vyrábět sušenky Oreo nebo BeBe Dobré ráno. Produkty jsou určeny především pro evropský trh, ale velká část z nich se objeví také v tuzemsku.

Přibližně 90 procent nových pracovních míst bude určeno pro zaměstnance se středním odborným vzděláním v potravinářských a technických oborech. Příležitost dostanou také lokální dodavatelé surovin, protože například mouka i cukr budou pocházet z Moravskoslezského kraje, případně České republiky.

Dva miliony balení sušenek denně
Celkem současných 12 linek slezské výrobny produkuje denně dva miliony balení sušenek. Po otevření nového závodu se produkce více než zdvojnásobí. Provoz by měl začít v první polovině příštího roku. Mondelez přijme dalších 200 lidí. Společnost už nabírá na inženýrské pozice.

Opava ovšem nebyla jediná varianta, Mondelez hledal lokality po celé Evropě. „Prošli jsme nabídky z celé Evropy, od východu na západ. Pro Opavu jsme se rozhodli mimo jiné kvůli vysoké efektivnosti stávající výroby i dostatku kvalifikovaných pracovních sil,“ vysvětloval ředitel společnosti pro Česko a Slovensko Peter Mueller.

Jourová: Mondelez posiluje konkurenceschopnost Česka

Podle ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové projekt přispěje k posílení konkurenceschopnosti České republiky. „Vnímám to jako symbolický krok do budoucna. Tento rozsáhlý investiční záměr vítám a věřím, že bude pro Moravskoslezský kraj velkým příslibem,“ řekla Jourová.

Mondelez International je předním světovým výrobcem čokolády, sušenek, žvýkaček, bonbonů, kávy a rozpustných nápojů. V současné době skupina společností Mondelez International zaměstnává přibližně 110 tisíc zaměstnanců a své výrobky prodává ve 165 zemích světa. V Česku společnost působí pod názvem Mondelez Czech Republic a v současnosti zaměstnává opavská továrna 670 lidí.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery