Světová poptávka po oceli má letos klesat, propad postihne i čínské výrobce | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Světová poptávka po oceli má letos klesat, propad postihne i čínské výrobce

Světová poptávka po oceli má letos klesat, propad postihne i čínské výrobce
Hutě na východě Francie
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Celosvětová poptávka po oceli bude letos pokračovat v poklesu, mírně oživí v příštím roce. Vyplývá to z odhadu, který zveřejnilo Světové sdružení oceli (WSA). Klesající poptávka již způsobila krizi na globálním trhu s ocelí a nadměrná kapacita produkce má nepříznivý dopad na producenty, včetně těch v Číně, kteří musejí zavírat závody a propouštět.

Globální poptávka má v letošním roce klesnout o 0,8 procenta na 1,488 miliardy tun. Loni se propadla o tři procenta. Pokles způsobí hlavně slabší poptávka v Číně, ale také v Brazílii a Rusku. Příští rok má poptávka mírně stoupnout o 0,4 procenta na 1,494 miliardy tun.

Poptávka v Číně se má letos snížit o čtyři procenta na 645,4 milionu tun, když loni klesla o 5,4 procenta. V Číně však nečeká WSA oživení ani příští rok, poptávka zde bude nižší o další tři procenta.

Čína má na celosvětové produkci oceli zhruba poloviční podíl. Země je pod rostoucím mezinárodním tlakem, aby vyřešila problém s nadměrnou produkcí na domácím trhu, kvůli které jsou zahraniční trhy zaplavené levnou ocelí z Číny, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!