Tatra zredukovala nabídku variant podvozků, které vyrábí | E15.cz

Tatra zredukovala nabídku variant podvozků, které vyrábí

ČTK

Automobilka Tatra změnila nabídku svých podvozků a na nich stavěných středně těžkých a těžkých nákladních vozidel. Množství dosud vyráběných variant redukovala na tři typové řady podvozků, na nichž bude vyrábět čtyři řady modelů, sdělil mluvčí kopřivnické automobilky Andrej Čírtek. Změna podle něj nijak neovlivní nabídku Tatry v jednotlivých segmentech automobilového trhu.

Tatry dosud nebyly označovány jednotně, někdy se používalo typové označení, některé vozy zase byly označovány podle podvozku. Teď automobilka zavedla přehlednější systém.

Nyní nabízí podvozky označované jako Typová řada I, II a III a na jejich základě pak vozidla s novými obchodními názvy Tatra Phoenix, Tatra Force, Tatra Terrn01 a Tatra Tactic.

„I když Tatra vyrábí jedinečné speciály podle požadavků zákazníka, lze unifikovat podvozky a s nimi i základní modelové řady tak, aby došlo ke zlevnění výroby i zkvalitnění a zjednodušení servisu v průběhu životního cyklu vozidel,“ uvedl generální ředitel společnosti Tatra Trucks Martin Bednarz.

Tatra Phoenix je pro automobilku stěžejním programem civilních těžkých nákladních vozů na tatrováckém podvozku ve spolupráci s renomovanými světovými výrobci, jako je například nizozemský DAF. Tatra Force označuje obchodní řadu speciálních těžkých nákladních vozidel s originální nízkou kabinou, jež byla dříve označovaná jako T815-7.

Přečtěte si:

Tatra z rallye Paříž-Alžír-Dakar 1986 stále jezdí v Africe

Obchodní řada civilních těžkých nákladních vozidel Tatra Terrn01 vychází z kombinace tatrováckého podvozku a původní kabiny Tatra 815. Tatra Tactic zahrnuje středně těžká nákladní auta určená především pro vojenské účely.

Společnost Tatra Trucks, která automobilku vlastní, patří českým podnikatelům Jaroslavu Strnadovi a Renému Materovi. Tatru získali v roce 2013 v dražbě, kam se dostala kvůli dluhům.

Loni automobilka dosáhla čistého zisku 390 milionů korun, o třetinu vyššího než v roce 2014, a tržeb 3,7 miliardy korun. Vyrobila 858 vozidel, letos má v plánu vyrobit 1300 aut. Automobilka má okolo 900 kmenových zaměstnanců a zhruba 600 pracovníků ve dvou dceřiných společnostech.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!