Tesla byla na prodej. V nouzi jsem se obrátil na Apple, říká Musk | E15.cz

Tesla byla na prodej. Musk se v nouzi obrátil na Apple. A byl odmítnut

Šéf Tesly Elon Musk přiznal, že automobilka si v letech 2017 a 2018 prošla hlubokou krizí
Šéf Tesly Elon Musk přiznal, že automobilka si v letech 2017 a 2018 prošla hlubokou krizí
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Šéf výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk v minulosti uvažoval o prodeji své firmy technologickému gigantu Apple. Šéf Applu Tim Cook však o takovéto možnosti odmítl jednat. Musk to uvedl na svém twitterovém účtu.

Tesla měla v letech 2017 a 2018 problémy se zvyšováním výroby elektromobilu Model 3. „Během nejtemnějších dnů programu Model 3 jsem oslovil Tima Cooka, abychom prodiskutovali možnost, že Apple koupí Teslu (za jednu desetinu naší současné hodnoty). Odmítl se schůzky zúčastnit,“ napsal Musk.

Tržní hodnota Tesly podle úterní závěrečné ceny akcií na burze činila 616 miliard dolarů (13,3 bilionu korun). Jedna desetina by tedy odpovídala částce 61,6 miliardy dolarů, upozornila agentura AP.

Musk reagoval na twiterové vlákno zmiňující zprávu agentury Reuters, podle které hodlá Apple v roce 2024 zahájit výrobu osobních automobilů s novou bateriovou technologií.

Akcie Tesly letos prudce posilují díky příznivým hospodářským výsledkům podniku a rostoucímu zájmu o elektromobilitu. V létě se tak firma stala z hlediska tržní hodnoty největší automobilkou na světě. Tento týden byla zařazena do prestižního akciového indexu S&P 500.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah