TPCA v Kolíně loni vyrobila přes 220 tisíc aut, nejvíce od roku 2011 | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

TPCA v Kolíně loni vyrobila přes 220 tisíc aut, nejvíce od roku 2011

ČTK

Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v loňském roce vyrobila 220 606 aut, což je nejvyšší počet od roku 2011. Meziroční nárůst činil 0,7 procenta. Dříve zveřejněná čísla Sdružení automobilového průmyslu dnes upřesnil mluvčí TPCA Marek Hovorka. Nejvíce šel loni na odbyt model Toyota Aygo. Auta z Kolína se vyvážejí hlavně do Velké Británie, Francie a Itálie.

Podle Hovorky připadly dvě pětiny výroby na model Toyota Aygo, po 30 procentech se podílely na loňské výrobě modely Peugeot 108 a Citroën C1. Do Velké Británie vyvezla automobilka 29 procent aut, do Francie 17,4 procenta a do Itálie 13,2 procenta. Necelá desetina vyrobených aut pak zamířila do Německa a 8,1 procenta do Nizozemska.

V kolínské TPCA se mění vedení. Končí šéf, který stál u samých začátků automobilky

TPCA Toyota Peugeot Citroën je společným podnikem Toyota Motor Corporation a PSA Groupe. Ve společnosti pracuje zhruba 2800 lidí a firma představuje jednoho z největších exportérů v České republice. Automobilka vyrábí malé vozy značky Peugeot, Citroën a Toyota. Kapacita závodu je 330 tisíc vozů ročně, což je strop, kterého závod dosáhl v roce 2009. V Kolíně působí od roku 2005.

Český autoland zrychluje, výroba překonala milionovou hranici

Odbory TPCA odhlasovaly, že kvůli zvýšení platů chtějí stávkovat

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!