V Unipetrolu plánujeme další investice, tvrdí Poláci. Odmítají ale sdělit jaké | e15.cz

V Unipetrolu plánujeme další investice, tvrdí Poláci. Odmítají ale sdělit jaké

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Petrochemický holding Unipetrol chce i nadále investovat do svých aktiv v České republice. Na tiskové konferenci k výsledkům společnosti za třetí čtvrtletí to dnes řekl finanční ředitel firmy Miroslaw Kastelik. 

V minulosti se spekulovalo o tom, že majitel Unipetrol, polský PKN Orlen by mohl chtít z Česka odejít. Chování Orlenu v České republice dlouhodobě kritizuje největší minoritní akcionář Unipetrolu, společnost Paulinino Limited, za kterou stojí finanční skupina J&T.

Konkrétní plánované investice dnes odmítl Kastelik sdělit. Odkázal na začátek příštího roku, kdy by měl Unipetrol zveřejnit novou pětiletou strategii.

Generální ředitel firmy Andrzej Modrzejewski připomněl, že společnost v Česku staví novou polyetylénovou jednotku v Chemparku Záluží u Litvínova. Celkové investiční náklady na stavbu činí 8,5 miliardy korun. "Částku hodláme proinvestovat do konce roku 2018," dodal Modrzejewski.

Čistý zisk Unipetrolu ve třetím čtvrtletí meziročně klesl o 1,39 miliardy korun na 722 milionů korun. Tržby se snížily o 22 procent na 23,11 miliardy korun. Důvodem byly přetrvávající nízké ceny ropy a meziročně nižší prodeje petrochemických i rafinérských produktů kvůli loňské nehodě na etylenové jednotce a neplánované odstávce rafinérie v Kralupech na Vltavou.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah