Velké firmy mají na dosah slevy na elektřinu, za OZE možná zaplatí méně | E15.cz

Velké firmy mají na dosah slevy na elektřinu, za OZE možná zaplatí méně

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: lamoix

Vadim Fojtík, Euro

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Velké průmyslové firmy možná již brzy budou platit méně za elektřinu než ostatní spotřebitelé. Respektive jim klesne příspěvek na podporu obnovitelných zdrojů, který platí v tuzemsku každý odběratel proudu. Změnu podmínek, které to umožní, připravuje ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

„Připravujeme to tak, aby se to ztratilo v systému,“ konstatoval Mládek na akci Euro Business Breakfast, kterou pod názvem Průmyslová politika vlády uspořádal týdeník Euro.

Mládek tak na zmíněné akci nepřímo naznačil, že se chce Česko vyhnout stejným problémům, které aktuálně řeší sousední Německo. Německé energeticky náročné podniky mají výjimku z poplatku na obnovitelné zdroje. Tento způsob podpory se ale příliš nelíbí Evropské unii, která oprávněnost této podpory prošetřuje. Ale zpět do Česka. Odkdy a jak velkou úlevu budou mít na poplatcích za obnovitelné zdroje tuzemské firmy, Mládek neuvedl.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.