Vizovický výrobce destilátů Rudolf Jelínek expanduje do Číny | E15.cz

Vizovický výrobce destilátů Rudolf Jelínek expanduje do Číny

Rudolf Jelínek
Rudolf Jelínek
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vizovický výrobce destilátů Rudolf Jelínek expanduje do Číny, kde získat obchodního partnera. Do Číny z Vizovic odešla "zkušební" zásilka 1400 láhví s logem podniku, sdělil dnes mediální zástupce společnosti Pavel Kabelík. Celkový export společnosti v současnosti představuje 34 procent tržeb.

Destiláty z vizovické palírny Rudolf Jelínek budou na čínském trhu konkurovat například typickému čínskému nápoji maotai nebo známějšímu rýžovému vínu, které může dosahovat až 38 procent alkoholu. „Číňané bohatnou a ve svých preferencích i díky vztahu k podobnému ovoci tíhnou k nabídce z Evropy,“ vysvětlil marketingový ředitel společnosti Rudolf Jelínek Zdeněk Chromý.

Podle Kabelíka švestku nebo hrušeň Číňané dobře znají a jejich ovoce mají v oblibě. „Číňané je konzumují čerstvé, konkrétně ze švestky pak vyrábějí vína,“ doplnil Chromý s tím, že v kombinaci s touhou po „západním“ zboží je pro ně nabídka slivovice nebo hruškovice více než lákavá.

Rudolf Jelínek své výrobky vyváží například do Kanady, Spojených států, Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie, Španělska, Francie, Vietnamu, Singapuru či Austrálie.Podniku v letošním prvním pololetí vzrostly tržby meziročně o 26 procent na 150 milionů korun.

Firma za prvních šest měsíců vydělala 8,3 milionu Kč před zdaněním, ve srovnán se stejným obdobím loňského roku přibližně dvojnásobek. Rudolf Jelínek plánuje letos hospodařit se ziskem kolem 20 milionů korun při tržbách 350 milionů Kč. Koncem července Jelínek oznámil, že přesune sídlo celého holdingu R.Jelínek Group do Nizozemska.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah