Volkswagen odstaví výrobu golfů i v říjnu a prosinci. Kvůli velké produkci | E15.cz

Volkswagen odstaví výrobu golfů i v říjnu a prosinci. Kvůli velké produkci

ČTK

Německá automobilka Volkswagen plánuje pozastavit výrobu svého modelu Golf v hlavním závodě ve Wolfsburgu na několik dní také v říjnu a v prosinci. Chce tak kompenzovat dosavadní nadměrnou produkci tohoto modelu. Volkswagen pozastaví výrobu modelu i tento měsíc, avšak kvůli nedostatku součástek.

Volkswagen potvrdil zprávu o pozastavení výroby, která se předtím objevila v německém listu Bild. Výroba ve Wolfsburgu se zastaví od 4. do 7. října a od 19. do 22. prosince.

Podle automobilky je odstávka výroby součástí pravidelné úpravy výrobního plánu pro následující čtvrtletí a je způsobena dosavadní vyšší výrobou, než se předpokládalo.

Nicméně Volkswagen popřel zprávu Bildu, že plánuje letos vyrobit o 15 tisíc golfů méně, než plánoval na počátku roku. Bild se ve své zprávě, která byla zveřejněna dnes, odvolával na zdroje blízké společnosti.

Volkswagenu měl pomáhat s falšováním emisí dodavatel autodílů Bosch

Automobilka je nucena zastavit výrobu také tento měsíc. Důvodem je spor s dvojicí dodavatelů, kvůli kterému firma čelí nedostatku některých dílů. Volkswagen tak příští týden zastaví výrobu golfů ve Wolfsburgu a problémy s výrobou mají i další čtyři závody v Německu. Tisíce zaměstnanců proto musejí na dovolenou nebo jim bude zkrácena pracovní doba.

Volkswagen loni vyrobil ve Wolfsburgu 815 tisíc vozů. Z toho bylo téměř půl milionu modelů Golf a verze minidodávky Golf Sportsvan. Golf je nejprodávanějším modelem automobilky.

VW Golf VIII se blíží. Co už všechno víme o osmé generaci legendárního kompaktu?>>>

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!