Volkswagen představí příští měsíc novou podnikatelskou strategii | E15.cz

Volkswagen představí příští měsíc novou podnikatelskou strategii

šéf Volkswagenu Matthias Müller
šéf Volkswagenu Matthias Müller
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Německá automobilová skupina Volkswagen představí v polovině června novou podnikatelskou strategii. Řekl to šéf skupiny Matthias Müller v proslovu k vedoucím manažerům, jehož výňatky dnes získala agentura Reuters.

Největší evropská automobilka nyní připravuje novou strategii pro osobní automobily, která by měla po překonání dopadů skandálu s emisemi posílit jeho ziskovost. „Chceme vyvést Volkswagen z nejobtížnější situace, jakou kdy zažil,“ řekl Müller.

Volkswagen loni v září přiznal, že do vozů s naftovým motorem instaloval software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Aféra se po celém světě týká asi 11 milionů naftových aut, včetně asi 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

Volkswagen loni kvůli nákladům spojeným s aférou prodělal 1,6 miliardy eur (43,2 miliardy korun), což byla nejvyšší celoroční ztráta v jeho historii.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.