Volkswagen stáhnul v Itálii z prodeje 40 tisíc vozů včetně značky Škoda | E15.cz

Volkswagen stáhnul v Itálii z prodeje 40 tisíc vozů včetně značky Škoda

Škoda Auto
Škoda Auto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Italská divize německého koncernu Volkswagen vyzvala své dealery, aby zastavili prodej naftových automobilů vybavených softwarem, který umožňuje manipulaci s emisními testy. Informoval o tom italský list Corriere della Sera. Dodal, že výzva se týká zhruba 40 tisíc vozů a je určena rovněž prodejcům značky Škoda.

„V rámci preventivních opatření žádáme, abyste okamžitě pozastavili prodej, registrace a dodávky vozů s motory EA 189 s emisní normou Euro 5,“ uvedl podle listu Corriere della Sera šéf italské divize Volkswagenu Massimo Nordio v dopisu prodejcům.

Volkswagen tento týden přiznal, že software umožňující manipulace s emisními testy instaloval do zhruba 11 milionů aut v celém světě. Mluvčí koncernu podle agentury Reuters uvedl, že německé ústředí prodejcům nedalo žádné instrukce týkající se zastavení prodeje vozů vybavených tímto softwarem. Upozornil však, že divize v jednotlivých zemích mají právo takovýto krok učinit samostatně.

V Belgii podle agentury DPA kvůli skandálu kolem emisních testů stáhl dovozce vozů Volkswagen z trhu 3200 naftových automobilů. Server 20 Minuten v sobotu uvedl, že Švýcarsko kvůli skandálu kolem emisních testů dočasně zakázalo prodej některých typů vozů koncernu Volkswagen. Opatření se údajně týká 180 tisíc vozů, včetně automobilů značky Škoda.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah