Volkswagen svolává 200 tisíc aut, včetně superbů | E15.cz

Volkswagen svolává 200 tisíc aut, včetně superbů

VW Passat
VW Passat
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německý automobilový koncern Volkswagen svolává po celém světě zhruba 177 tisíc novějších vozů Passat kvůli možným problémům s centrální elektrikou. Německý úřad pro motorová vozidla KBA podle agentury DPA uvedl, že ve vozech může být špatně nasazený konektor, což by mohlo vést k vynechání motoru. Do servisů podle médií musí i 25 tisíc vozů Škoda Superb.

Svolávané passaty byly vyrobeny v loni nebo předloni. V případě superbů musejí na kontrolu auta vyrobená mezi březnem a říjnem loňského roku, napsal web kfz-betrieb.vogel.de.

Svolávací akci potvrdil mluvčí automobilky. Vynechání motoru by v některých případech mohlo vést i ke zhasnutí světel. Koncern ale podle něj nemá informace o tom, že by v této souvislosti došlo k nehodě.

Volkswagen dodal po celém světě předloni zhruba 750 tisíc vozů Passat. V České republice se superbů loni prodalo skoro 6000. Největší evropská automobilka se v poslední době potýká s následky největšího skandálu ve své historii poté, co loni v září přiznala, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instalovala software umožňující manipulovat s testy emisí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah