Vozy koncernu Fiat Chrysler mají potíže s elektronikou, 1,3 milionu jich míří do servisu | E15.cz

Vozy koncernu Fiat Chrysler mají potíže s elektronikou, 1,3 milionu jich míří do servisu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Italsko-americká automobilová skupina Fiat Chrysler Automobiles (FCA) v rámci dvou samostatných akcí svolává po celém světě do servisů více než 1,3 milionu vozů. Hrozí u nich požár a mohou mít potíže s airbagy.

Automobilka svolává zhruba 770 tisíc sportovně-užitkových vozů, ve kterých může v důsledku zkratu dojít k neúmyslné aktivaci airbagu u řidiče. V souvislosti s tímto problémem už má firma zprávy o pěti lehkých zraněních. Opatření se týká 538 tisíc aut Dodge Journey v Severní Americe a 233 tisíc vozů Fiat Freemont v jiných zemích.

FCA rovněž svolává kolem 565 tisíc vozů k výměně alternátorů kvůli riziku požáru. Opatření zahrnuje modely Chrysler 300, Dodge Charger, Dodge Challenger, Dodge Durango a Jeep Grand Cherokee.

U alternátorů se může objevit předčasné opotřebení, což může ovlivnit i protiblokovací brzdný systém nebo vést ke zhasínání motoru. Automobilka uvedla, že má zprávy o dvou incidentech, které by mohly s problematickými alternátory souviset. Nemá ale informace o žádných zraněních.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah