VW: Prodej malých SUV do roku 2018 vzroste na devět milionů | e15.cz

VW: Prodej malých SUV do roku 2018 vzroste na devět milionů

Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: tofuprod; Wikimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Celosvětový prodej malých terénních aut, takzvaných kompaktních SUV, se do roku 2018 zvýší o devět procent na více než devět milionů. V rámci zahájení autosalonu ve Frankfurtu to uvedla automobilka Volkswagen.

Součástí koncernového večera, kde jednotlivé značky skupiny Volkswagen představují své novinky pro autosalon, bylo i uvedení druhé generace SUV Tiguan. Ten je jako první SUV od Volkswagenu postaven na koncernové modulové platformě MQB. Bude se vyrábět v silniční i terénní verzi, ve sportovní verzi a také jako Plug-in hybrid, který využívá solární panely a má kombinovanou spotřebu 1,9 litru paliva na 100 km.

S Tiguanem přišel Volkswagen v roce 2007 a dosud vyrobil 2,64 milionu vozů. Loni produkce tohoto modelu vzrostla o devět procent na více než půl milionu aut.

V příštích letech značka plánuje uvést další modely SUV koncipované podle poptávky na konkrétních trzích. Volkswagen rozšíří modelovou nabídku svých SUV zejména na trhu v USA. Podle předpovědí VW bude tržní podíl v segmentu SUV výrazně růst i v Číně a nárůst obliby vozů SUV se očekává i v Evropě.

USA a Čína chtějí spíš prodloužený rozvor

Řidiči v USA a Číně na rozdíl od evropských majitelů upřednostňují variantu s prodlouženým rozvorem. Právě proto byl vývoj nového modelu Tiguan systematicky zaměřen na možnost nabízet dva různé rozvory náprav. Dlouhý Tiguan se na vybraných trzích objeví na jaře 2017.

Na segment SUV se chce zaměřit i česká Škoda Auto, která by již příští rok měla přijít s velkým sedmimístným terénním vozem, v dalších letech pak s kompaktním SUV, rozměrově menším, než je stávající Yeti.

Skupina Volkswagen chce mít za pět let 20 nových elektromobilů
Německý koncern Volkswagen chce do roku 2020 uvést na trh 20 nových elektromobilů nebo hybridních aut. V předvečer zahájení frankfurtského autosalonu to uvedl předseda představenstva skupiny Martin Winterkorn.
Volkswagen dnes na koncernovém večeru představil druhou generaci malého SUV Tiguan, který bude nabízet i jako Plug-in hybrid. S konceptem elektromobilu jako SUV přišlo dnes také Audi. Jeho e.tron quattro concept má tři elektromotory, výkon až 370 kW a dojezd přes 500 kilometrů.
Volkswagen již v současnosti nabízí elektrický Golf nebo městský model Up!, který je příbuzný Škody Citigo. Škoda již dříve představila elektrickou Octavii, s hybridním pohonem počítá u nového Superbu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery