Výrobce českých pistolí Alien je na prodej. Nový investor má pomoci s masovějším produktem

Jedinečnost pistole Alien spočívá podle odborníků v tom, že má nejníže položenou osu hlavně na světě.

Jedinečnost pistole Alien spočívá podle odborníků v tom, že má nejníže položenou osu hlavně na světě. Zdroj: Profimedia

Blanenský výrobce ručních pistolí Laugo Arms Czechoslovakia může mít brzy nového majitele. Současný vlastník zkoumá možnosti prodeje svého podílu a podle specializovaného serveru Mergermarket už za tímto účelem rozeslal informační leták. Informace deníku e15 potvrdil i majoritní akcionář a šéf společnosti Daniel Selichar.

Důvodem k hledání investora podle Selichara nejsou finanční problémy, ale naopak dosavadní úspěch firmy. „Zájem široké veřejnosti o pistole společnosti Laugo je tak vysoký, že by Laugo chtělo přinést další, cenově dostupnější variantu pistole Alien. To však představuje tak významné investice, že je v současné vlastnické struktuře neumíme zajistit,“ říká Selichar.

Společnost Laugo Arms loni utržila 8,2 milionu eur, zhruba 200 milionů korun, díky čemuž vykázala hrubý upravený provozní zisk (EBITDA) 2,3 milionu eur, přes 50 milionů korun. V následujících letech firma plánuje další růst. V roce 2025 má být zisk více než dvojnásobný, odkazuje se na odhady anonymních zdrojů Mergermarket.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!