Výrobce londýnských taxíků postaví továrnu za 250 milionů liber | E15.cz

Výrobce londýnských taxíků postaví továrnu za 250 milionů liber

Londýnské taxi
Londýnské taxi
• 
ZDROJ: Martin Pinkas/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost London Taxi Company (LTC), která vyrábí tradiční londýnské černé taxíky, postaví ve Velké Británii nový závod za 250 milionů liber (9,3 miliardy korun). V továrně u města Coventry vznikne tisícovka nových pracovních míst. Oznámil to majitel LTC, čínská automobilka Geely.

Závod bude vyrábět novou generaci elektrických a nízkoemisních vozů a součástí bude i výzkumné a vývojové centrum. Práce na stavbě nového závodu mají začít ještě letos a výroba by měla být spuštěna v roce 2017.

Investice bude zřejmě největší investicí tohoto druhu, kterou čínská firma uskuteční v Británii. Podpoří ji rovněž vláda penězi z fondu regionálního růstu.

Geely koupila LTC v roce 2013 za 11,4 milionu liber. Firma v současnosti vyrábí necelých 2000 vozů ročně. Jejím cílem je zvýšit výrobu až na 36 tisíc vozů.

Elektrické taxi

Geely již dříve slíbila, že investuje 80 milionů liber do výzkumu a výroby nového modelu TX5, původně s hybridním motorem. Očekává se však, že bude představena elektrická verze tohoto vozu. Důvodem jsou nová pravidla o emisích v Evropě.

Londýnský starosta Boris Johnson loni oznámil, že všechny nové vozy taxi v Londýně budou muset mít od roku 2018 nulové emise.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah