Výrobce pneumatik Pirelli chce při vstupu na burzu získat přes tři miliardy eur | E15.cz

Výrobce pneumatik Pirelli chce při vstupu na burzu získat přes tři miliardy eur

ČTK

Výnos 3,3 miliardy eur (přes 86 miliard korun) očekává italský výrobce pneumatik Pirelli od svého návratu na milánskou burzu. Primární emise akcií (IPO), s níž tam hodlá vstoupit v říjnu, však oceňuje společnost méně, než původně předpokládala.

Pátý největší výrobce pneumatik na světě uvedl, že vydá až 350 milionů akcií v cenovém rozpětí 6,30 až 8,30 eur, což představuje hodnotu firmy mezi 6,3 až 8,3 miliardy eur. Původní představa stávajících vlastníků včetně čínské státní společnosti China National Chemical Corporation (ChemChina), která v italském výrobci drží majoritu, se ale pohybovala kolem devíti miliard eur. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na své zdroje.

Netradiční kalendář Pirelli 2017: Místo dokonalých modelek slavné herečky bez make-upu

Dalších 50 milionů akcií Pirelli emituje v rámci nadlimitní opce pro své bankéře. Celkově tak v rámci IPO nabídne 40 procent svých akcií.

Akcie Pirelli byly staženy z milánské akciové burzy v roce 2015 poté, co čínská ChemChina získala kontrolu nad jediným majitelem Pirelli, investiční firmou Marco Polo International. Předtím se na burze s akciemi Pirelli obchodovalo od roku 1922.

Škoda Auto v srpnu zvýšila počet dodaných automobilů. Nárůst činil skoro sedm procent
Průmyslová výroba v Česku klesá nejvýrazněji z celé Evropské unie

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!