Výrobce zemědělských strojů A. Pöttinger rozšiřuje závod | e15.cz

Výrobce zemědělských strojů A. Pöttinger rozšiřuje závod

NOVACAT 302 ED,
NOVACAT 302 ED,
• 
ZDROJ: poettinger.at
Dušan Kütner

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Producent zemědělských strojů A. Pöttinger chystá další rozšíření výrobního závodu v jihočeských Vodňanech. Ještě letos by měly přibýt dvě nové výrobní haly a sklad odpadů. Na trojnásobnou kapacitu by se mělo rozšířit i parkoviště. Po dokončení dalších dvou etap rozšíření továrny by měl vzrůst počet zaměstnanců ze dvou na šest stovek.

„Provoz závodu specializovaného na výrobu zemědělských strojů bude po úplném dokončení zahrnovat jak úpravy strojních dílů pro výrobu v mateřském závodě, tak především vlastní produkci finálních výrobků,“ uvedla firma v oznámení úřadům.
V halách se budou montovat pluhy, diskové kultivátory a secí stroje, univerzální charakter hal ale bude umožňovat podle potřeby další rozšíření sortimentu montovaných strojů.

„Všechny montované stroje budou ze závodu expedovány jako finální výrobek přímo k zákazníkům. Jednotlivé výrobky dané skupiny mají tak rozličné vybavení, že lze hovořit o kusové produkci dle objednávek jednotlivých zákazníků,“ dodala firma. Po dokončení bude továrna kompletovat sedmnáct strojů denně, tedy asi čtyři tisíce za rok. Kolik bude investice do dalšího závodu stát, to firma na dotaz deníku E15 neuvedla.

Hospodárské výsledky spolecnosti A. PöttingerAutor: E15

Česká pobočka rakouské rodinné společnosti byla založena v roce 1999. V předchozích letech se v šestitisícových Vodňanech postupně uskutečnily čtyři etapy výstavby, nyní se dokončuje pátá a studie na rozšíření závodu je součástí etapy šesté a sedmé. Navrhovaná dostavba je umístěna na pozemku, jehož část je dosud v majetku zemědělského půdního fondu. Podle firmy a schváleného územního plánu města je ale toto území určeno k podnikatelské zástavbě.

Vodňanský závod je jedním ze tří, které skupina provozuje. Další dva jsou v rakouském Grieskirchenu a německém Bernburgu. Výstavba první z nynějších čtyř hal začala ve Vodňanech v létě 2006, otevřena byla o rok později. Podle tehdejších informací stála první fáze výstavby pět milionů eur (tehdy asi 141 milionů korun).

S rozšiřováním závodu stoupají i tržby firmy. Loni do července dosáhly za dvanáct měsíců 1,6 miliardy, o šest procent meziročně více.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery