Winterkorn prý odejde i z dalších funkcí ve Volkswagenu | E15.cz

Winterkorn prý odejde i z dalších funkcí ve Volkswagenu

Martin Winterkorn
Martin Winterkorn
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý generální ředitel automobilového koncernu Volkswagen Martin Winterkorn odstoupí ze zbývajících funkcí v rámci této skupiny. Bez uvedení zdrojů o tom informovaly německý list Süddeutsche Zeitung a německé televizní stanice NDR a WDR. Bývalého dlouholetého šéfa koncernu Winterkorna donutil v září k odchodu skandál s nepravdivým vykazováním výsledků naměřených hodnot emisí u naftových aut z koncernu Volkswagen.

Rezignace na zbývající posty v rámci skupiny se čekají v příštích dnech, uvedla také německá média. Koncern se ke zprávě odmítl vyjádřit.

Winterkorn je předsedou představenstva v rodinné holdingové společnosti Porsche Automobil Holding SE, která drží většinový podíl ve Volkswagenu. Kromě toho má mandát v dozorčí radě ve výrobci automobilů Porsche, je předsedou dozorčí rady ve výrobci luxusních vozidel Audi a šéfem dozorčí rady v nedávno vytvořené holdingové společnosti Truck&Bus. Všechny tyto aktivity spadají pod skupinu Volkswagen.

Skandál kolem Volkswagenu vypukl 18. září, kdy americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) německý koncern obvinila, že u vozů s naftovými motory používal software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty toxických oxidů dusíku. Volkswagen poté přiznal, že tento software instaloval do zhruba 11 milionů aut po celém světě.

Winterkorn odstoupil z funkce generálního ředitele koncernu Volkswagen 23. září. Uvedl ale, že si není vědom žádných pochybení na své straně.

Jaroslav Matějka: Vtip měsíce - za skandál VW může jedinec

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah