Zlínský výrobce strojů Trimill chce postavit v Rusku linku za 270 milionů | E15.cz

Zlínský výrobce strojů Trimill chce postavit v Rusku linku za 270 milionů

Stroj společnosti Trimill
Stroj společnosti Trimill
• 
ZDROJ: bvv.cz

Jan Pavec

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Uljanovská oblast a zde umístěná zvláštní ekonomická zóna se má v příštích letech stát strojírenským centrem. Jeho součástí by mohl být i zlínský výrobce obráběcích strojů Trimill. Minulý týden generální ředitel Milan Julina podepsal se zástupci místní vlády dohodu o investičním záměru na výrobní linku za 270 milionů korun. O podpisu informovala ruská média, společnost ho ovšem na dotaz serveru E15 odmítla komentovat.

Podle ruské agentury RIA Novosti první jednání o investici začala v květnu, představitelé společnosti se měli o místu investice rozhodnout v létě. Datum dokončení se nezveřejnilo. Ruské normy stanovují, že alespoň 30 procent součástek maloobráběcích strojů musí pocházet z Ruska. Místní rozvojová společnost má proto Trimillu pomoci s hledáním lokálních výrobních partnerů.

Zvláštní ekonomická zóna v Uljanovské oblasti se má stát strojírenským centrem, v září tu otevřel svůj závod jeden z globálně největších výrobců obráběcích strojů, japonsko-německá společnost DMG Mori. V Uljanovsku má probíhat celý výrobní proces od vývoje až k finálnímu dokončení strojů.

Do oblasti by mohly vstoupit i nizozemská strojírenská společnost Mayfran nebo švýcarská logistická firma Gondrand. Místní představitelé se snaží jednat i s čínskými investory.

Společnost Trimill zaměstnává 130 zaměstnanců ve výrobních závodech ve Zlíně a Vsetíně. Mezi jejími zákazníky jsou například i velké automobilky jako Škoda, Volkswagen nebo Audi.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah