Značce Harley-Davidson klesá odbyt, firma zhoršila výhled | E15.cz

Značce Harley-Davidson klesá odbyt, firma zhoršila výhled

Harley-Davidson
Harley-Davidson
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký výrobce motocyklů Harley-Davidson ve třetím čtvrtletí vytvořil čistý zisk 140 milionů dolarů (3,3 miliardy korun), což je meziroční pokles o 6,5 procenta. Výsledky zaostaly za očekáváním analytiků. Za horším výsledkem je slabší odbyt. Firma navíc zhoršila odhad celoročních dodávek a ohlásila plány na rušení pracovních míst. Cena akcií podniku se po těchto zprávách propadla o více než 15 procent.

Celosvětový maloobchodní prodej motocyklů Harley-Davidson ve třetím čtvrtletí klesl o více než procento na zhruba 72 200 strojů. Ve Spojených státech se odbyt propadl o 2,5 procenta, v Evropě naopak o více než dvě procenta vzrostl.

Firma nyní předpokládá, že v celém letošním roce dodá prodejcům a distributorům po celém světě 265 až 270 tisíc motocyklů. Ve srovnání s loňským rokem by tak odbyt mohl klesnout až o dvě procenta. Dosavadní prognóza přitom počítala na letošní rok s odbytem 276 až 281 tisíc motocyklů.

Společnost rovněž oznámila, že ve čtvrtém čtvrtletí počítá s jednorázovými náklady 30 až 35 milionů dolarů na restrukturalizační opatření. Součástí těchto opatření bude podle firmy rovněž zrušení blíže neurčeného počtu pracovních míst. Úspory plynoucí ze snížení počtu zaměstnanců mají pomoci financovat zvýšené výdaje na marketing a vývoj nových produktů, napsala agentura Reuters.

Martin Heřmanský: Naše motorky jsou z pravého amerického železa

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah