Znojemský Pegas Nonwovens postaví v Egyptě druhou linku | e15.cz

Znojemský Pegas Nonwovens postaví v Egyptě druhou linku

Pegas Nonwovens
Pegas Nonwovens
• 
ZDROJ: Pegas Nonwovens

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens bude v egyptském závodě poblíž hlavního města Káhiry stavět druhou výrobní linku. Její kapacita má být do 10 tisíc tun ročně a v provozu by měla být ve druhém čtvrtletí roku 2017.

Kapacita celého závodu se tak zvýší na 30 tisíc tun ročně a společnost plánuje v budoucnu ještě instalaci dalších zařízení, díky nimž bude možné vyrábět až 45 tisíc tun materiálu ročně.

Nová linka umožní vyrábět materiály ze dvou komponentů. „Jedná se o úplně novou záležitost, první svého druhu v odvětví netkaných textilií. Snažíme se upevnit pozici jednoho z technologických lídrů v odvětví netkaných textilií, které se používají pro výrobu jednorázových hygienických produktů,“ uvedl generální ředitel František Řezáč.

Investice v roce 2013 přišla na 1,5 miliardy

Egyptský závod ve městě 6th of October City začal vyrábět v polovině roku 2013 a investice tehdy dosáhla 1,5 miliardy korun. Jejímu rychlejšímu rozjezdu tehdy zabránily politické nepokoje v Egyptě a zhoršená bezpečnostní situace. Nyní již pracuje na plný výkon.

Loni díky egyptské lince celková produkce se znojemským a bučovickým závodem poprvé překonala 100 tisíc tun a výnosy činily zhruba 6,3 miliardy korun. Společnost je součástí mezinárodního holdingu se sídlem v Lucembursku a zaměstnává 570 lidí. Vyrábí netkané textilie na bázi polypropylenu a polyetylenu, které se využívají nejen pro hygienu, ale i ve stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví. Firma je veřejně obchodovaná na burzách v Praze a ve Varšavě.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery