Trumpův výrok rozhodil americké akcie - ranní přehled | e15.cz

Ranní přehled podle Bloombergu: Seismická vlna Trumpova výroku

Denní monitor
Denní monitor
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Bloomberg, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Web E15.cz přináší několik důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Otcové Googlu se vzdali exekutivy

Zakladatelé technologické společnosti Google Larry Page a Sergey Brin odstupují z vedení mateřské společnosti Alphabet. Jejich místo v čele internetového gigantu zaujme generální ředitel Googlu Sundar Pichai. Page a Brin to oznámili na blogu Googlu s tím, že na činnosti Alphabetu se budou nadále podílet jako členové představenstva, akcionáři a spoluzakladatelé.

Černé zlato je magnet na investory

Zájem o akcie saúdskoarabské státní ropné společnosti Saudi Aramco je nad očekávání vysoký. Velcí investoři zatím předložili objednávky na akcie za 50,4 miliardy dolarů (1,2 bilionu korun). Největší producent ropy na světě plánuje v primární veřejné nabídce (IPO) prodat 1,5 procenta svých akcií. Firma by tak mohla z burzovního vstupu získat až 25,6 miliardy dolarů.

Seismická vlna Trumpova výroku

Americké akcie v úterý uzavřely se ztátou vinou výroku amerického prezidenta Donalda Trumpa, který uvedl, že obchodní dohoda s Čínou by mohla být uzavřena až po prezidentských volbách v USA. Ty se mají konat v listopadu příštího roku.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 1,01 procenta a zakončil na 27 502,81 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,66 procenta na 3093,20 bodu a technologický index Nasdaq Composite se snížil o 0,55 procenta na 8520,64 bodu.

75 000

Globální bankovní sektor vstoupí do příštího roku lehčí o 75 tisíc pracovních míst. Personální škrty vyvolané mimo jiné i nízkými úrokovými sazbami zasáhly převážně evropský kontinent. Zeštíhlení letos nejvíce zasáhlo italskou banku UniCredit. Dietním programem procházejí také bankovní domy HSBC a Société Générale.

Co očekávají trhy?

V atmosféře neshody druhý den pokračuje v Londýně summit NATO, v Bruselu se dnes sejdou ministři financí eurozóny, polská centrální banka zřejmě ponechá své úrokové sazby beze změny. Dnes má být také jasno o kupci hutí a kováren Pilsen Steel, které jsou od června v konkurzu a od začátku roku nevyrábějí. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman má dnes rozhodnout v kauze Čapí hnízdo. 

Autor: Bloomberg, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah