AEW Europe koupila za čtyři miliardy areál v Dobrovízi s halou pro Amazon | E15.cz

AEW Europe koupila za čtyři miliardy areál v Dobrovízi s halou pro Amazon

AEW Europe koupila za čtyři miliardy areál v Dobrovízi s halou pro Amazon
Dobrovíz – výstavba logistického areálu
• 
ZDROJ: Panattoni Europe

ČTK
try

Společnost AEW Europe odkoupila od developerské firmy Panattoni Europe logistický park v Dobrovízi u Prahy, jehož součástí je i budovaná obří hala pro americký internetový obchod Amazon. Areál o pronajímatelné ploše 255 tisíc metrů čtverečních získala prostřednictvím svého fondu Logistis za 150 milionů eur, tedy přibližně za 4,2 miliardy korun.

Informaci o transakci potvrdil šéf tuzemské Panattoni Pavel Sovička. Panattoni Europe má zůstat správcem parku. Areál je umístěn poblíž Letiště Václava Havla na rychlostní komunikaci R6 a nedaleko pražského okruhu.

Součástí parku je samostatně stojící hala o rozloze 125 tisíc metrů čtverečních, která je nyní ve výstavbě a je plně předpronajatá společnosti Amazon.

V distribučním centru Amazonu by mělo najít stálou práci až dva tisíce lidí a k tomu má vzniknout dalších tři tisíce sezonních pracovních míst. Nákladní dopravu směřující do logistické zóny má odklonit obchvat obce, na jehož stavbu vláda vyčlenila 85 milionů korun.

Budova bude největším samostatným průmyslovým objektem, který byl v ČR po roce 1989 postaven

Dokončení obří haly je plánováno v létě. „Budova, kterou zde připravujeme, bude největším samostatně stojícím průmyslovým objektem, který byl kdy v České republice po roce 1989 postaven,“ uvedl Sovička.

Zbývajících 130 tisíc metrů čtverečních tvoří sedm budov nabízejících moderní logistické prostory. Čtyři z nich o celkové rozloze 102 tisíc metrů čtverečních jsou uzpůsobené pro více nájemníků.

První akvizice v ČR

Transakce je první akvizicí fondu Logistis v Česku. Navazuje na nedávné navýšení kapitálu, při kterém AEW Europe získala do svého fondu 834 milionů eur (asi 23,2 miliardy korun).

Fond plánuje vybudovat portfolio prvotřídních logistických parků v předních lokalitách napříč hlavními logistickými centry kontinentální Evropy.

Portfolio Logistis nyní tvoří 1,4 milionu metrů čtverečních moderních logistických ploch ve Francii, Itálii, Španělsku, Belgii a Německu.

AEW Europe byla jednou z prvních nemovitostních investičních společností, která začala v roce 1999 nabízet specializovaný logistický fond.

Panattoni Europe a AEW Europe využily při přípravě kontraktu poradenských služeb globálních advokátních kanceláří Dentons a Havel, Holásek Partners.

Autor: ČTK, try
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!