Aliance na trhu s bydlením: M&M reality se sblíží s Hypoteční bankou | E15.cz

Aliance na trhu s bydlením: M&M reality se sblíží s Hypoteční bankou

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na nemovitostním trhu se chystá vznik důležité aliance. Přední realitní zprostředkovatel M&M reality holding jedná o úzké spolupráci s Hypoteční bankou, největším poskytovatelem úvěrů na bydlení v Česku.

„Od příštího roku chceme zahájit užší spolupráci s Hypoteční bankou. O podrobnostech této spolupráce jednáme,“ uvedl spolumajitel M&M reality Milan Zavadil. Podrobnosti zatím neprozradil. Podle informací deníku E15 je však ve hře varianta, že by v každé pobočce „realitky“ měla banka své kontaktní místo.

M&M reality má nyní po celé České republice 135 poboček, Hypotéční banka disponuje podle vlastních údajů 26 pobočkami, využívá také širokou síť poradenských míst a externích hypotečních poradců. Samotná banka se ke kooperaci s firmou vyjádřila jen obecně.

„Nejde o začátek spolupráce, M&M reality je naším dlouhodobým významným partnerem – zprostředkovatelem hypotečních úvěrů. V současné době tuto spolupráci prohlubujeme ve smyslu efektivnějšího nastavení tak, aby nákup nového bydlení byl jednodušší pro naše klienty,“ uvedla Jana Wolfová z Hypoteční banky.

M&M reality už podniká přípravné kroky, které jí mají otevřít dveře ke spolupráci s bankou. Bude kvůli tomu zvyšovat základní kapitál ze dvou na čtyřicet milionů korun, uvedla firma v pozvánce na valnou hromadu. „Zvýšení základního kapitálu je jedním z požadavků uvedené banky,“ sdělila firma. Na akcionářské struktuře „realitky“ se však podle jejího šéfa Zavadila nic nezmění. Většinu bude dál držet on a Miroslav Jonáš.

Velký hráč
M&M reality, jež patří mezi přední realitní zprostředkovatele, konkuruje i zahraničním hráčům Re/Max či Century 21. Z domácích představuje velkého konkurenta třeba Realitní kancelář Sting. M&M reality loni utržila půl miliardy korun, avšak na provozní úrovni byla podle Zavadila ve ztrátě. Pro letošek společnost plánuje výnosy kolem 560 až 600 milionů korun a provozní zisk kolem třiceti milionů korun.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.