Krúpova Arca Capital vstupuje do projektu výstavby bytových domů v Bratislavě | E15.cz

Arca Capital vstupuje do projektu výstavby bytových domů v Bratislavě

Jiří Liebreich

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Slovensko-česká finanční skupina Arca Capital vstoupila do projektu výstavby bytových domů v Bratislavě. Záměr původního investora, společnosti World Trading, počítal s vybudováním čtyř objektů s 88 byty pod názvem Nové Vinice. Arca Capital však plánuje postavit pět domů s celkem 112 bytovými jednotkami. Informaci přinesl slovenský server Reality.etrend.sk.

Stavět se má pod oblastí Koliba, což je část bratislavské městské části Nové Město na úpatí Malých Karpat známá hlavně díky filmovým ateliérům. Původní záměr investora World Trading představený už v roce 2012 počítal s byty, vícefunkčním objektem s administrativou a garážemi.

Nyní však projekt Nové Vinice patří novému vlastníkovi, společnosti ACS 5 - jejím majitelem je skupina Arca Capital. Ta nedávno představila také záměr postavit víceúčelový objekt s šedesáti byty v ulici Šancová, tedy blíže k centru slovenského hlavního města.

Arca Capital je na Slovensku velmi aktivní, na začátku letošního roku například oznámila, že investuje přes tři sta milionů korun do automobilového průmyslu v Nitranském kraji u Topol’čan. Vybuduje zde továrnu na automobilové díly.