Bakala prodává Forum Karlín za 1,3 miliardy korun | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Bakala prodává Forum Karlín za 1,3 miliardy korun. Sídlí v něm i vydavatelství Economia

Bakala prodává Forum Karlín za 1,3 miliardy korun. Sídlí v něm i vydavatelství Economia
Forum Karlín
• 
ZDROJ: profimedia.cz

pab

Český miliardář a investor Zdeněk Bakala prodává multifunkční komplex Forum Karlín, jehož cena má dosáhnout 1,3 miliardy korun. Mediální zástupce podnikatele Vladimír Bystrov neuvedl, kdo má o komplex zájem. S informací přišly Lidové noviny. 

„Jednání o prodeji budovy probíhají. Do jejich skončení nemůžeme sdělovat více podrobností,“ uvedl mediální zástupce Zdeňka Bakaly Vladimír Bystrov pro Lidové noviny. Podle informací LN se jednání o prodeji blíží ke konci.    

Multifunčkní komplex Forum Karlín se začal stavět v roce 2012, dokončen byl o dva roky později. Zahrnuje multifunkční společenský sál, mediální newsroom vydavatelství Economia a moderní kancelářskou budovu. Investice do výstavby komplexu přesáhly miliardu korun.

Bakala, bývalý spolumajitel těžební firmy OKD, se postupně zbavuje aktiv v Česku. Z velkých majetků mu zde patří vydavatelství Economia (vydává Respekt, Ekonom a Hospodářské noviny), a právě Forum Karlín. O prodeji Economie, kterou Bakala koupil v roce 2008 od německé skupiny Verlagsgruppe Handelsblatt, se spekuluje roky, dodaly LN.

Dolování na hraně zákona. Kauza OKD nekončí
Pozemky ve městech jsou jako kyslík, patří všem, říká nizozemský projektant Reinier de Graaf

Autor: pab
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!