Bohaté lidi fascinují pronájmy luxusních bytů | E15.cz

Bohaté lidi fascinují pronájmy luxusních bytů

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Triant
Daniel Novák

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rostoucí byznys s pronájmy luxusního bydlení láká nové hráče. Na trhu jsou už i byty, za něž se platí statisíce měsíčně.

Zatímco nájmy běžných bytů se příliš nemění, letí pronájmy luxusního bydlení v Praze vzhůru. Platí to hlavně u novostaveb a starých domů rekonstruovaných pro potřeby nejmovitějších lidí. Pokud má takový byt výhled na Hradčany a garáž, může si majitel mnout ruce – bez problémů ho pronajme za několik dní. „U takové nemovitosti se dokonce může objevit více zájemců najednou, což někdy ve finále vede k podstatnému zvýšení nájemného,“ uvedl Prokop Svoboda, šéf realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Například jeden prémiový byt na Rašínově nábřeží se podařilo pronajmout za tři sta tisíc korun měsíčně. Aktuálním příkladem z trhu je rovněž byt u Staroměstského náměstí. Majitel hledá nájemce za čtvrt milionu měsíčně. Další podobnou nabídku představuje luxusní byt v Dejvicích, který je k mání za rovných sto tisíc na měsíc.

Tak drahé byty si podle specialistů z realitního butiku Asten Property pronajímají převážně manažeři velkých firem, kteří musí do Prahy pracovně z ciziny či z jiných tuzemských měst. Drahé pronájmy si často berou expati, tedy cizinci dlouhodobě žijící v Praze. V neposlední řadě k nim patří zahraniční studenti, kteří mají silnější finanční zázemí rodičů.

V Anglii je mnohem dráž

Ceny jsou však stále zlomkem toho, za kolik se nejdražší bydlení pronajímá například v Anglii. „V Londýně jsem zprostředkovávala nájem i za šedesát tisíc liber na týden, tedy asi za 1,8 milionu korun týdně, byl to ale krátkodobý nájem,“ uvedla Michaela Landrgottová, která v Londýně pronajímala prémiové reality přes devět let. Nově má na starosti týž byznys v Asten Property podnikatelů Vladana Hájka a Jiřího Gajdošíka.

Jejich firma představuje příklad hráče, který se kvůli boomu trhu rozhodl rozšířit byznys i do pronájmů. Do byznysu s luxusními realitami se pustil i zakladatel Realitní kanceláře Evropa Michal Macek. Založil na to novou společnost Luxury Properties.

Velkostatkář staví luxusní byty
Menšinový podílník sítě s farmářskými potravinami Sklizeno a majitel jihomoravského Agrodružstva Miroslav Jiří Studený postaví v Praze nedaleko Václavského náměstí nový luxusní projekt Villa Apus. Výstavbu za 300 milionů korun zajistí jeho stavební a developerská skupina. Projekt vznikne rekonstrukcí a dostavbou klasicistního domu v Krakovské 13. Zchátralou nemovitost koupil podnikatel i se stavebním povolením před dvěma lety od pražské židovské obce. Hotovo má být v roce 2018.

Nejčtenější

Newslettery